Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jablonec nad Nisou 20.1.2010 - 2. místo

30. 1. 2010

Poslední lednovou sobotu jsme zavítali do Městské haly v Jablonci nad Nisou. Věděli jsme, že na nás čeká velká hrací plocha, která přímo vybízí k rychlé kombinační hře. Kluci se o kombinační hru po celou dobu turnaje snažili, někdy s větší přesností, někdy s menší. Všechny své soupeře svou kombinací přehráli a většinu hrací doby strávili na půlce soupeřů. Po celou dobu turnaje jsme bojovali se svou katastrofální koncovkou, hodně stoprocentních šancí jsme nedokázali využít, a tak i přes naší uzemní převahu v některých zápasech, nebyl rozdíl ve skóre, takový jako by měl být a odpovídal vypracovaným šancím. Turnaje se zúčastnilo 10 týmů, rozdělených do dvou 5-členných skupin, hrací doba utkání byla 13 minut.

Skupina A: FK Jablonec nad Nisou „A“, FC Slovan Liberec, FC Hradec Králové, FK Admira Praha, Forward One

Skupina B: FK Jablonec nad Nisou „B“, FK Viktoria Žižkov, FK Dukla Praha, FK Náchod-Deštné a Ravel Ústí nad Labem

Sestava: Žáček - Engler, Vachta, Lácha, Čítek, Poláček, Zaspal, Žídek, Petržilka

Branky: Zaspal 6, Poláček 3, Engler 2, Čítek 2, Petržilka 2, Lácha, Vachta

Skóre – 17:6

 

Zápasy ve skupině:

Ravel – FK Dukla Praha

3:1 ( Lácha, Engler, Petržilka)

Vstup do turnaje nám vyšel, po celou dobu utkání jsme měli míč na svých kopačkách, ale skóre jsme otevřeli až po nařízené penaltě, kterou proměnil Dan, druhou branku přidal Adam, který vystihl rozehrávku brankáře a poslal míč do odkryté branky. O dvoubrankové vedení jsme přišli po nenápadné střele soupeře ze střední vzdálenosti, kterou Péťa kontroloval a k údivu všech zapadl míč k tyči. Výhru o dvě branky nám zajistil Pepa, povedenou střelou pod břevno.

Ravel – FK Viktoria Žižkov

3:1 ( Zaspal, Vachta, Engler)

Další pražský soupeř a opět stejný výsledek, v utkání jsme zahazovali jednu šanci za druhou, skóre v tomto utkání mohlo být o hodně vyšší. První naší branku vstřelil Jarda po přihrávce Pepy, klid na naše kopačky přidal střelou ze střední vzdálenosti Marek, poté jsme opět inkasovali po našem nedůrazu ve vlastním velkém vápně. Skóre zápasu uzavřela hezká akce Jardy s Adamem, Jarda našel před prázdnou brankou Adama a ten už neměl problém ho poslat do odkryté branky.

Ravel - FK Náchod-Deštné

2:0 ( Poláček)

Naše zahazování stoprocentních šancí pokračovalo. Dlouho soupeř držel, pro něho přijatelný výsledek, pak jsme během jednoho střídání dali dva góly a vítězi zápasu nebylo pochyb, obě branky vstřelil  Mates, nejprve dorážel Pepovo střelu, kterou gólman neudržel a druhou branku vstřelil po nahrávce Ríši.

Ravel – FK Jablonec nad Nisou „B“

4:0 ( Zaspal 2, Čítek, Petržilka)

Do tohoto utkání jsme šli s vědomím jistoty prvního místa ve skupině, prohodili jsme některé hráče na jiné postech. Hra nebyla urovnaná a byla plná nepřesností, které nás brzdili k většímu tlaku na branku soupeře. Přesto jsme si šance vytvářeli, ale jak již bylo na tomto turnaji zvykem, dlouho jsme se nemohli brankově prosadit, první branku vstřelil Vojta z přímého kopu a pak už jsme se začali prosazovat, druhou branku přidal Pepa a o další dvě branky se postaral Jarda ze samostatných nájezdů, po nahrávkách Matese a Pepy.

Do semifinále jsme šli z prvního místa ve skupině B a čekal nás druhý tým skupiny A a tím byl FC Slovan Liberec

Semifinále:

Ravel - FC Slovan Liberec

3:2 ( Zaspal, Poláček, Čítek)

Vstup do semifinále nám vůbec nevyšel a místo toho abychom my vyvíjeli tlak na soupeřovu branku, tak to bylo naopak a jako první jsme inkasovali. Stav utkání srovnal Jarda po vybídnutí od Dana, vedení na naší stranu přiklonil Vojta, který se střelou bodlem trefil přímo k pravé tyči. Hned po vstřelené brance a následné rozehrávce Liberce vybojoval míč Mates a křížnou střelou na zadní tyč zvýšil naše vedení. Liberec stačil už jen výsledek zkorigovat na konečných 3:2.

Finále:

Ravel – FC Hradec Králové

2:2 ( Zaspal 2) 0:2 PK

Hradec dvakrát vystřelil na branku a prohrávali jsme o dvě branky, dlouho se nám nedařilo dostat se do šancí, ale ke konci utkání se nám to přece jen podařilo a po dvou brankách Jardy, při kterých mu  asistoval Adam jsme nakonec dokázali srovnat výsledek a následovaly penalty. Místo tří sérií penalt se kopali série pouze dvě, protože Hradec obě své penalty proměnil na rozdíl od nás, my jsme nedokázali proměnit ani jednu ze dvou, nejprve poslal míč doprostřed branky Jarda do připraveného gólmana a Vojta svou střelou minul levou tyč hradecké branky.

Už po druhé v této halové sezóně odjíždíme z Jablonce jako poražení po finálovém penaltovém rozstřelu.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Péťa Žáček – gratulujeme

Celkové pořadí:

1.       FC Hradec Králové

2.       FK Ravel Ústí nad Labem

3.        FK Dukla Praha

4.        FC Slovan Liberec

5.       FK Admira Praha

6.       FK Náchod-Deštné

7.       FK Jablonec nad Nisou „A“

8.       FK Jablonec nad Nisou „BL“

9.       FK Viktoria Žižkov

10.   Forward One