Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočí cup 29.-30.8.09 - 5.místo

3. 9. 2009

Poslední prázdninový víkend jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje KOČÍ Cup 2009, pořádaném pro náš ročník 2001 v pěkném areálu fotbalového klubu v Písku.  Protože turnaj byl pořádán jako dvoudenní a po zkušenostech s našimi příjezdy na turnaje v minulosti jsme tentokrát vyrazili raději už v pátek po obědě.

Turnaje se zúčastnilo 16 týmů z Čech, Moravy a Slovenska. Celky byly rozlosovány do skupin po čtyřech, kde hrál každý s každým, první dva ze skupiny postupovali do bojů o 1. – 8. místo a další dva pak do bojů o místo 9. – 10.

 

Rozlosování skupin:

 

Skupina A: SK Sigma Olomouc, SK Slavia Praha, MFK Žilina, FK Ravel Ústí n.L.

Skupina B: FC Vysočina Jihlava, FC Slovan Liberec, Bohemians 1905, SK Kladno

Skupina C: FK Mladá Boleslav, FC Tescoma Zlín, FK Baník Most, FC Písek

Skupina D: SK Dynamo Č. Budějovice, FC Baník Ostrava, 1. FK Příbram, AS Trenčín

 

Naše sestava: Žáček, Vachta, Petržilka, Čítek, Lácha, Engler, Baftijar, Poláček, Zaspal, Novotný, Mikšovský, Žídek, Hahn

 Zápasy ve skupině:

SK Sigma Olomouc - Ravel

0 : 4 (Novotný 2, Zaspal, Lácha)

V prvním zápase nás čekal neznámý soupeř z Moravy. Naši kluci nenechali nic náhodě a soupeře od začátku utkání zatlačili na jeho polovinu. Vytvářeli si také hodně brankových příležitostí ale až v 10. minutě jsme se mohli radovat. Po akci zleva vystřelil Besi a Míra dorazil do sítě.  O 4 minuty později rozehrával Besi roh, míč se k němu vrátil a Besi ho z první centruje a Jarda z blízka doráží do brány. Hned vzápětí jsme měli další dvě šance, nejprve Jarda po přihrávce Dana uniká obráncům ale bohužel střílí vedle, pak Matěj Hahn pěkně vystřelil zdálky ale také míjí branku. Skóre jsme zvýšili až v závěru zápasu. Nejprve po pěkné kombinaci Besi - Dan – Jarda střílí gól Dan. Pak Míra tečoval hlavou Pepovu střelu z dálky. Soupeř zahrozil za celý zápas pouze jednou po střele z přímého kopu. Náš skvělý výkon jsme ocenili hlavně později, když jsme viděli tohoto soupeře v dalších zápasech, kdy nehrál vůbec špatný fotbal.

 

SK Slavia Praha - Ravel

0 : 4 (Zaspal 2, Mikšovský, Engler)

Ve druhém zápase na nás doslova vlétl soupeř z Prahy. Problémy naší obraně dělal hlavně jejich urostlý útočník, dvě šance soupeře naštěstí skončily mimo naši bránu. Postupně se začala rozehrávat naše bojovná a běhavá záloha a začala vytvářet příležitosti pro naše útočníky. Od 5. minuty už jsme soupeře do větších šancí nepustili. Naopak my jsme začali střílet góly. Nejprve v 8. minutě Jarda proměnil svůj samostatný únik z půle hřiště a hned nato potrestal chybu brankáře a přehodil ho chytře do prázdné brány.  Další únik po pravé straně  Jarda vyřešil jinak, přihrál Michalovi před bránu a ten překonal brankáře umístěnou střelou k tyči. Poslední gól zápasu padl ve 20. minutě, kdy Jarda přenesl hru zprava do leva, Adam si křikl na Míru, který mu pustil balón a  Adam zakončil akci střelou přes gólmana. Zbytek zápasu už naši kluci kontrolovali a důraznou hrou nedovolili soupeři skóre zkorigovat. Tím jsme si zajistili postup do finálových bojů.

 

MŠK Žlina - Ravel

2 : 1 (Lácha)

Žilinu jsme viděli už na turnaji Slavie a věděli jsme, že to bude těžký soupeř. Do posledního zápasu ve skupině, který měl rozhodnout o pořadí na prvních dvou místech a tedy i o nasazení do dalších zápasů, vstoupili ale naši trochu nekoncentrovaně. Už ve 2. minutě se naši obránci nedohodli a nechali útočníka soupeře prodloužit dlouhou přihrávku až za Péťova záda. Soupeř nás i nadále přehrával a vytvářel si další šance, které naštěstí nevyužil. Když už jsme začali hru vyrovnávat, přišla chyba Vojty po vhazování a soupeř z rychlého protiútoku zvýšil na      2 : 0. Naši kluci se však nechtěli smířit s porážkou. Hned po rozehrání se hra přesunula na polovinu soupeře a vybojovali vhazování. Besi vhodil na Jardu, který na dvakrát našel Dana a ten snížil na 2 : 1. Od této chvíle už jsme byli lepší než soupeř, vytvořili jsme si i několik dobrých příležitostí ale gól ne a ne padnout  Když se neujala ani Danova střela z přímého kopu těsně vedle, skončili jsme ve skupině druzí a čekali jsme na soupeře pro čtvrtfinále.

 

Protože nám počasí přálo,  zašli jsme po skončení zápasu s kluky na místní plovárnu a trochu relaxovali. Pak po večeři hup do postele odpočívat před dalším dnem.

 

1/4 finále

Ravel – SK Kladno

0 : 4

Tím soupeřem byl nakonec tým Kladna, na který se nám v poslední době moc nedaří. Stejné to bylo i tentokrát. Soupeř hrál hezký, rychlý fotbal a už ve druhé minutě přišel první gól v naší síti po chybě naší obrany. Pak jsme sice měli dvě velké příležitosti ale ani jednu Jarda neproměnil. Soupeř nás potrestal dalšími dvěma góly a v 7. minutě jsme prohrávali už 0 : 3. Naší záloze se nechtělo běhat, chyběla snaha se zápasem ještě něco udělat. Jedinou naši příležitost alespoň snížit před koncem zápasu neproměnil Michal, sám před gólmanem vystřelil vedle. Soupeř naopak svou příležitost proměnil a nás tak čekaly zápasy o umístění na 5. až 8. místě.

 

o 5. - 8. místo

FK Baník Most - Ravel

0 : 2 (Zaspal, vlastní)

Prvním soupeřem v těchto bojích byl soupeř, kterého velice dobře známe a většinou jsme s ním hráli vyrovnané zápasy. Tentokrát však vstoupili naši kluci do zápasu s daleko větším odhodláním, než do toho předcházejícího. Soupeře hned zatlačili na jeho polovinu a po celý zápas mu nedovolili ohrozit naši branku. Bohužel se nám také dlouho nedařilo žádnou branku vstřelit. Až ve 22. minutě zahrával Dan roh a jeden z protihráčů si dal hlavou „výstavního“ vlastence. Druhou branku pak dal v samém závěru opět po rohu Jarda.

 

Ravel – MŠK Žilina

 1 : 1 (Lácha) 3:2PK (Baftijar, Petržilka, Lácha)

V rozhodujícím zápase o 5. místo jsme chtěli oplatit Žilině porážku za základní skupiny. Tentokrát jsme měli lepší vstup do zápasu a mohu říct, že po celý zápas jsme byli o kousek lepší než soupeř. Ten se však ujal vedení v 8. minutě, když hlavou usměrnil míč do naší sítě po rozehraném přímém kopu. Kluci se však nesložili, dál dřeli a vytvářeli si dobré příležitosti. Nakonec se dočkali i vyrovnání. Dan pronikl mezi třemi hráči soupeře a střelou vedle brankáře poslal duel do penaltového rozstřelu. Na ten si věřili skoro všichni naši hráči !!! Nakonec byli vybráni Pepa, Besi a Dan. Všichni s jistotou proměnili a když zaváhal druhý střelec Žiliny, mohli jsme se radovat z 5. místa na turnaji.

 

Takové umístění je na tak silně obsazeném turnaji velice pěkné a musíme pochválit všechny hráče za bojovnost a předvedenou hru. Tentokrát byli velice platní i hráči, kteří třeba neodehráli tolik minut, ale vždy když nastoupili, dřeli pro tým a neztatili se.