Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pardubice 13.6.09 - 1.místo

14. 6. 2009

V sobotu se polovina týmu vydala na turnaj do Pardubic, turnaj se hrál systémem 5+1 na 1/4 hřiště, turnaje se zúčastnilo 8 týmů, které se utkali každý s každým, zúčastněné týmy: Tesla Pardubice "A", Tesla Pardubice "B", FK Náchod - Deštné, FŠ Třebíč,, SK Aritma Praha, FK Česká Třebová, Jadwiga Krakow (POL) a Ravel Ústí n/L. Přes drobné bloudění v Pardubicích jsme na turnaj dorazili ještě včas.

 

Sestava: Žáček, Poláček, Baftijar©, Lácha R., Zaspal, Žídek, Vála, Hahn

 

Ravel - FK Česká Třebová

6:1 (Zaspal 4, Žídek, Poláček)

Lepší start do turnaje jsme si nemohli přát, hned z první akce nás posílá do vední Jarda, který se v tomto utkání prosazuje ještě 3x, o další naše branky se postarali Ríša a Mates. Jedinou branku soupeři jsme mu prakticky darovali, po Radkově ruce těsně před vápnem, soupeř zahrával standrtní situaci, ze které nadal Péťovi šanci.

Ravel - Jadwiga Krakow

3:0 (Zaspal 2, Baftijar)

Otěže zápasu s hráči z Polska jsme měli od začátku ve svých rukách, soupeř se jen málokdy dostal na dostřel naší branky, naopak my jsme si šanci vytvářeli, 2x se trefil do černého Jarda a jednou, pro něho netradičně levou nohou, Besi. V tomto utkání jsme si vytvořili mnoho šancí, brankový rozdíl mohl být větší, ale ve finální fázi jsme se bohužel potýkali s nepřesností a nedůrazem.

Ravel - Tesla  Pardubice "A"

1:1 ( Zaspal)

Po dvou lehčích soupeřích nás čekal, domácí, fyzicky hodně vyspělý celek Pardubic. V utkání jsme jako první inkasovali, problémy nám dělalo překonat urostlého stopera domácích. V tomto utkání jsme si vybrali i trochu smůly, Mates nastřelil z přímého kopu pouze břevno. Naštěstí náš další přímý kop skončil vsíti domácích, Besiho střelu stačil tečovat Jarda a zajistil nám bod.

Ravel - FK Náchod - Deštné

2:0 ( Zaspal, Poláček)

Kluci hráli v tomto utkání velmi nervózně, na jejich kopačky se vkradla nepřesnost, přesto jsme toto utkání zvládli a připsali si důležité tři body. První branku dal Jarda a druhou přidal chvíli před koncem Mates, který spíše nahrával před branku Jardovi, který však míč netrefil a míč k údivu všech skončil až v síti.

Ravel - Tesla Pardubice "B"

5:0 ( Zaspal 2, Poláček 2, Baftijar)

Utkání se odehrálo v poklidném tempu, většinu utkání na polovině soupeře, kluci si v poklidném tempu došli pro další vítěství, k vidění bylo několik hezkých kombinací, které jsme většinou zakončovali do prázdné branky. Jednou se o to postarala dvojce Ríša a zakončující Jarda, a dvakrát duo Mates - Jarda, kteří si nahrávky na prázdnou branku navzájem oplatily.

Ravel - FŠ Třebíč

3:3 ( Zaspal 2, Baftijar)

Brzké dvoubrankové vedení, o které se postaral Jarda nasvědčovalo jasný průběh utkání, ale bohužel tomu tak nebylo. Soupeř nebyl zvyklý na tvrdší hru, a tak z většiny soubojů odpadával a rozhodčí často nařizoval proti nám přímě kopy. Kluci se tak dostávali často pod tlak a soupeř se dostal do hry a využil našich zaváhání, u lajny nejprve zaváhal Martin a soupeř snížil, poté se nedohodli Mates a Péťa a bylo vyrovnáno, soupeř se vzápětí ujímá vedení, to však těsně před koncem vymazal dorážkou do odkryté branky Besi.

Ravel - SK Aritma Praha

0:0

V tomto utkání nám k prvenství na turnaji stačila i remíza z tohoto utkání. Soupeře jsme zmáčkli na jeho polovinu a jen ojediněle ho pouštěli na naší polovinu, soupeř za celý zápas měl jedinou střelu na branku a to ještě mimo, naopak my jsme si šance vytvářeli, ale chybělo nám při zakončení i trochu toho štěstí, nakonec utkání skončilo 0:0 a my se mohli radovat z vítěství na turnaji.

Velkou pochvalu kromě individuálně ohodnocených hráčů si zaslouží Besi, který ve středu zálohy odehrál velmi povedený turnaj, Martin, který po celý turnaj předváděl v obraně spolehlivé výkony a Mates, který se dobře popral pro něho s netradičním místem pravého obránce. Ostatní hráči předvedli průměrné výkony, kterýmy příspěli k úspěchu celého týmu a zaslouží si taky pochvalu.

 

Na turnaji jsme ze 7 odehraných utkání nasbírali 15 bodů, se skórem 20:5

 

Nejlepším střelcem byl vyhlášen Jarda Zaspal ( 12 střelených branek)

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Péťa Žáček ( 5 obdržených branek)